sobota, 22 czerwca 2013

"Burando"

Cóż to jest to "burando"? To nic innego jak "brand", czyli firma, marka. Określenia tego stosuje się do produktów pochodzenia japońskiego, najczęściej ubrań i dodatków. 
W Lolita Fashion na miano marki zasługują te firmy, które szczycą się przede wszystkim dobrej jakości produktami, oraz ciekawymi pomysłami. Ubrania posiadają nietuzinkowy print (o który coraz ciężej, gdyż niemalże każdy motyw został już wykorzystany), dobrej jakości materiały, bawełniane koronki (często z logiem firmy) czy nazwę firmy wpasowaną w print. 
Przedstawię Wam listę stricte japońskich, lolicich sklepów z krótkim dopiskiem, do jakich stylów dana firma się odnosi. Niektóre z tych marek posiadają tylko stronę internetową w języku japońskim, zamawiać można tylko poprzez ss (shopping service), inne zaś mają także stronę w języku angielskim,  wysyłają swoje produkty do każdego zakątka świata. Co więcej! Niektóre firmy posiadają także swój sklep na zachodzie. Alice and the Pirates (AatP; siostrzana firma BtSSB) - gothic, classic, niekiedy punk, pirate oraz kodona, dandy, aristocrat.


Angelic Pretty (AP) - przede wszystkim sweet oraz OTT sweet, niekiedy classic i gothic.

Antique BeasT - gothic, egl, niekiedy classic.

Atelier Pierrot - gothic, egl, classic.

Baby, the Stars Shine Bright (BtSSB; siostrzana firma AatP) - sweet, old school, classic, niekiedy sailor, hime.

Beth (siostrzana firma VM) - przede wszystkim classic.

Emily Temple Cute (ETC) - przede wszystkim otome, czasem i sweet.

Chantilly - gothic.

H.Naoto - przede wszystkim punk. Czasem sweet lub gothic.

Innocent World (IW) - przede wszystkim classic, czasami coś pasującego do gothic.

Juliette et Justine (JetJ) - classic.

Mary Magdalene - classic.

Maxicimam (MAM) - sweet, gothic.

Metamorphose (Meta) - przede wszystkim sweet, rzadziej gothic czy classic.

Millefleurs - classic.

Moi meme Moitie (MmM) - egl, ega, aristocrat, dandy, kodona, gothic.

Putumayo - punk.

Victorian Maiden (VM; siostrzana firma Beth) - przede wszystkim classic, czasami egl.

2 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że spodobał mi się Twój blog :) Jestem akurat osobą, która nie ma 1 stylu w jakim chodziłaby na co dzień/lub na meeting czy konwenty (chociaż najbliżej mego serducha jest i będzie Visual Kei/Oshare Kei ponieważ poznałam je jako pierwsze i do tej pory je uwielbiam), a jak mam okazję to raz ubieram się w jednym stylu, a raz w innym... Nie mieszam ich ze sobą po prostu różna stylizacja na różny dzień, zależy od nastroju. Jestem zdania, że każdy może nosić co chce i kiedy chce (no prócz, tak jak pisałaś, wyjścia do urzędu czy rozmowy o pracę ;) ) Zawsze zastanawiałam się ile jest odłamów Lolity - z początku wiedziałam o 3, tak jak mówisz: gothic, classic, sweet - ponieważ są najpopularniejsze i najłatwiej je rozróżnić ;) ale co dalej? Ostatnio dowiedziałam się o takich cudach jak Guro, Pirate czy Ero Lolita ^__^" Brakowało mi miejsca gdzie mogłabym to wszystko przeczytać na spokojnie, przemyśleć i dowiedzieć się czegoś ciekawego! Tak więc weny na pisanie życzę, z pewnością będę wpadać i czytać co napiszesz ;)

  Ps Wiem, że to może pytanie nie tutaj, ale pisałaś, że byłaś w Japonii... pewno dużo innych japońskich stylów widziałaś. I w związku z tym moje pytanie: Czy wiesz może czy istnieje jakaś str czy to polska czy japońska czy angielska, gdzie byłby taki w miarę ... kompletny spis japońskich stylów? Wiem, że jest tego w **** i jeszcze trochę XD" Co jakiś czas dowiaduję się o coraz to innych stylach, jestem ich bardzo ciekawa i chciałabym się dowiedzieć o się z czym je (ostatnio na ten przykład zafascynowało mnie Shironuri *__* ) Byłabym wdzięczna za pomoc, jeśli sama nie wiesz to mówi się trudno :* W każdym bądź razie będę obserwować, aby być na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Oto mój adres email (fyeahlolitafashion@gmail.com) więc napisz mi tam wiadomość, a odpowiem na Twoje pytania. Tak będzie mi zdecydowanie wygodniej.
   Pozdrawiam!

   Usuń